Tarih: 01 Şubat 2018, 11:17
Okunma: 525 Kez Görüntülendi

Karabağlar Belediyesi’nden Kadınlara Her Hafta Kültür Gezisi

Karabağlar Belediyesi ilçede yaşayan kadınlara yönelik kültür gezilerine başladı. Eskiizmir Semt Merkezi kadınlarının katılımıyla geçtiğimiz hafta başlayan gezi turu, bu hafta Cennetçeşme Semt Merkezi kadınlarıyla devam etti.

Uşakizade Köşkü ve Atatürk Müzesi

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan kadınlarımıza kentimizin tarihini ve kültürünü tanıtmak amacıyla düzenlenen geziler beğeni topluyor. Bu kapsamda  Cennetçeşme Semt Merkezi’ndeki kadınlarının katılımıyla sırasıyla bir dönem Atatürk’ün İzmir ziyaretlerinde kullandığı Cumhuriyet tarihi ve İzmir açısından önemli olayların yaşandığı ve kararların alındığı “Göztepe’de bulunan “Uşakizade Köşkü ile Kordon’da bulunan Atatürk Müzesi” ziyaret edildi.

Ziyaret esnasında müze görevlileri tarafından bu iki müzenin İzmir tarihi ve Atatürk açısından önemini anlatan bilgilendirme ile İzmir tarihi ve Atatürk konulu “belgesel gösterimi” yapıldı. Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı’nın da eşlik ettiği gezilerin sonunda kadınlarımıza Kordon turunun yanı sıra ikramda bulunuldu.

Geziler her hafta devam edecek

Belediye yetkilileri, ilçedeki kadınlara kentin tarihi ve kültürünü tanıtmak amacıyla kültür gezilerinin her hafta devam edeceğini ifade ettiler. 

Top