Tarih: 24 Aralık 2018, 15:18
Okunma: 169 Kez Görüntülendi


Karabağlar’dan Geleceğin Satranç Yıldızları Geçti

 

Karabağlar Belediyesi ve Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen “İzmir Yıldızlar Satranç İl Birinciliği Turnuvası” sona erdi. Turnuvada kazananlara ödüllerini Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ile satranç federasyonu yetkilileri verdi

Uzundere Rekreasyon Alanı Aqua Yaşam Havuz Kafe’de düzenlenen ve 2 gün süren turnuvaya 13-18 yaş kategorisinde toplam 127 sporcu katıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun açılış hamlesiyle başlayan turnuvanın finalinde kazanan sporcular madalya ve kupalarına kavuştu.

Satranç sporunun yaygılaşması lazım

Turnuvada konuşan Başkan Muhittin Selvitopu, bir toplumun gelişmesinin en önemli etkenlerinin bilimde, kültürde sanatta ve sporda ileri gitmek olduğunu belirterek,  “Satranç da insan beynini geliştiren bir spor dalıdır. Bunun ülkemizde çok daha yaygınlaştırılması lazım. Dünya ile rekabet edebilmek çok daha ilerileri görmekle mümkün. İşte bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de çok iyi bir satranç oyuncusuydu. Bu ülkenin ilerilerini görmüş bir insandı. Ben katılan tüm sporculara bu ve bundan sonraki turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.

Federasyon yetkilileri de satranç sporuna büyük önem veren Başkan Muhittin Selvitopu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.

 

Turnuvanın finalinde kazanan sporculara ödüllerini Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve federasyon yetkilileri verdi.

Top