Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat

Tarih: 22 Eylül 2022, 10:43
Okunma: 107 Kez Görüntülendi

Başlama vuruşunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ve Başkan Selvitopu yaptı.

 

 

Sezonu Karabağlar Belediyesi desteğiyle açtılar

 

 

Karabağlar Belediyesi'nin nakdi yardım yaptığı ilçedeki amatör spor kulüpleri, 2022-2023 sezonunu coşkulu bir törenle açtı. Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası'nda gerçekleştirilen törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da katıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, kulüp birliklerinin yöneticilerine sembolik çek teslim ederek, başarılı bir sezon geçirmelerini diledi. Ağbaba da Başkan Selvitopu'na, genç sporculara “üçlü” çektirerek teşekkür etti.

 

Törende, Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ve Başkan Selvitopu'nun yanı sıra, Adıyaman Kesmetepe Belediye Başkanı Ali Yılmaz, İzmir Amatör Kulüpler Birliği Federasyon Başkanı Efkan Muhtar, Karabağlar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Cihan Demir, spor kulüplerinin yöneticileri, aralarında CHP İl Yöneticisi Çetin Özdemir ve İlçe Başkanı Mehmet Türkbay'ın da olduğu siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve amatör kulüplere üye sporcularla aileleri katıldı.

 

 

“Alnından öpeceğim”

 

 

Coşkulu törende konuşan Demir ve Muhtar, desteklerinden ötürü Karabağlar Belediyesi'ne ve Başkan Selvitopu'na teşekkür ettiler. Demir, “Cömert tutumları ve güçlü desteklerinden dolayı kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki bizim başkanımızsınız” dedi.

 

Muhtar da, Karabağlar Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi'nin ilçe için önemini vurgulayarak, “Kıymetli başkanımız mükemmel bir proje ortaya koydu. Yakından takip ediyorum, yüzde 50'si bitti. Söz veriyorum açılışında Muhittin Başkanımın alnından öpeceğim” diye konuştu.

 

Açık kapanacak

 

 

Başkan Selvitopu da, gençleri kötü alışkanlıklardan, uyuşturucu belasından uzak tutmanın en önemli yolunun spora yönlendirmekten geçtiğini hatırlattı. Karabağlar Belediyesi olarak spora, kültür ve sanata, eğitime özel önem verdiklerini belirten Başkan Selvitopu, “İzmir'deki en büyük spor yatırımlarından biri şu anda Karabağlar'da devam ediyor. Bir aksilik olmazsa Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi'ni Cumhuriyetimizin 100. yılında, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Böyle Karabağlar'daki çok önemli bir açık ortadan kaldırılacak. Futboldan voleybola, yüzmeden güreşe kadar hemen her branşın yer alacağı bu merkez, 500 bin insanımıza hizmet verecek. Zaman içinde ilçedeki uygun yerlere, yeni spor tesisleri kazandıracağız” dedi.

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ilerlemeye devam edeceklerini belirten Başkan Selvitopu, “Spor rekabet ve yarış olduğu kadar aynı zamanda centilmenliktir. Bütün kulüplerimize dostluk, sevgi ve kardeşlik ortamında geçirecekleri başarılı bir sezon diliyorum. Mütevazı bütçemizden yaptığımız mütevazı yardım hesaplarınıza aktarıldı. Tüm sporcularımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

 

Üçlü çektirdi

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba da, 18 yaşına kadar kendisinin de amatör futbolla ilgilendiğini belirterek, “Futbol müthiş zevkli, muhteşem bir oyun. Eminim aranızdan yeni Mustafa Denizli'ler, Çağlar Söyüncü'ler, Cengiz Ünder'ler çıkacaktır. Karabağlar Belediyesi'nin bu çam sakızı çoban armağanı nedeniyle çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Karabağlar'da iki kız futbol takımı varmış. Umarım su sayı artar” dedi.

 

Ağbaba amatör futbolculara, Başkan Selvitopu lehine üçlü de çektirdi. Genç sporcular coşkuyla “Selvitopu” diye tezahürat yaptılar.

 

 

Penaltı atışlarıyla başladı

 

 

Konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ve Başkan Selvitopu, meclis üyeleriyle birlikte kulüp yöneticilerine sembolik çek verdi. Daha sonra yeni sezon, penaltı atışlarıyla başladı.

 

Karabağlar Belediye Meclisi, Süper Amatör Küme'de oynayan 5 takımın her birine 34.000,1. Amatör Küme'de oynayan 13 takımın her birine 16.000, 2. Amatör Küme'de oynayan 5 takımın her birine 14.000, 4 altyapı takımının her birine 10.000, 1 engelli spor kulübüne de 17.000 bin liralık nakdi yardım yapılmasını, oybirliğile kabul etmişti. Bu kapsamda toplam 505.000 liralık destek, kulüp hesaplarına yatırıldı.

Top