Hızlı Menü X

Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat

Tarih: 29 Mart 2024, 12:10
Okunma: 383 Kez Görüntülendi

Başkan Selvitopu, şantiyeler ve ana hizmet binasındaki çalışanlarla buluştu

 

“Görevimi gönül rahatlığıyla devredeceğim”

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve ana binadaki personellerle ayrı ayrı buluşarak, Karabağlar'da yaşayan 500 bin kişiye verdikleri hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Karabağlar Belediyesi'nin bugün 10 yıl önceki belediyeden çok farklı olduğunu, kurumsallaşma ve istikrarın sağlandığını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Sıkıntıları, zorlukları sizlerle birlikte aştık ve örnek gösterilen bir belediye haline geldik. Gönlüm rahat bir şekilde görevimi devredeceğim. Umarım bu istikrar aynı şekilde devam eder” dedi.

Başkan Selvitopu ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesini ziyaret etti. Belediye başkan yardımcıları ve birim amirlerinin de yer aldığı ziyarette Başkan Selvitopu, Karabağlar'ın 58 mahallesi ve 3600 sokağında izi, alınteri olan emekçilere teşekkür etti. Onlardan yeni dönemde de aynı görev anlayışıyla çalışmalarını isteyen Başkan Selvitopu, “Ben yaptığınız işin kalitesini en iyi bilenlerdenim. Sizlerden beklentim görevinizi layıkıyla yapmaya devam etmeniz. Sonuçta 500 bin insanımız sizden hizmet bekliyor” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte Karabağlar Belediye Başkanlığı görevinde 10. yılını tamamlayacağını belirten Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

“10 yıl önceki belediyeyle bugünkü arasında büyük farklar var. Kurum olarak kendimizi ve kentimizi her yönüyle geliştirdik. Kurumsal ve istikrarlı yapısı, modern araç gereçleriyle Karabağlar Belediyesi, kendi ayakları üzerinde durabilen bir yerel yönetim haline geldi. Yerel yönetimlerin amacı, topluma hizmet ederken, hakka, hukuka ve adalete uymak, toplumun tüm kesimlerini kucaklamaktır. Biz bunu başardık. Zorlukları hep birlikte sabırla, kararlı şekilde durarak, direnç göstererek aşmasını bildik. Bunu tüm çalışanlarımızla, meclisimizle birlikte yaptık. Gönlümüz daha fazla hizmetten yanaydı. Ama şu an itibarıyla rahatlıkla söyleyebilirim ki, yaptığımız işler anlamında bir eksiklik hissetmiyorum. Karabağlar Belediyesi İzmir'in saygın belediyelerinden biri haline geldi. Görevimi devrederken bu gurur verici tabloyla, gönül rahatlığıyla ayrılacağım. Başta sizler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.”

Konuşmasına alkışlarıyla teşekkür eden çalışanlar da Başkan Selvitopu'na çiçek, el oyma işçiliği eşyalar ve çeşitli armağanlar verdiler.

 

Temizlik filosu yenilendi

 

Daha sonra Uzundere'deki Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi'ne giden Başkan Selvitopu, burada da çalışanlara emekleri nedeniyle teşekkür etti. Kısıtlı olanaklara rağmen şantiye araç filosunun modern araçlarla yenilendiğini belirten Başkan Selvitopu, “Olanaklarımızı toplumdan yana kullandık. Binek ve makam araçları almak yerine hizmet araçlarını kente kazandırdık. Bunlar KARBEL şirketimizin kendi olanaklarıyla alındı. Banka kredisi kullanmadık, başka yere borçlanmadık. Umarım bundan sonra seçilen belediye başkanımız da aynı anlaşıyla  devam eder” dedi.

10 yıllık sürede 4 olan semt merkezi sayısının 18'e çıktığını, Karabağlar'a kültür sanat merkezleri, spor tesisleri, yeni parklar kazandırıldığını hatırlatan Başkan Selvitopu, “Belediye başkanı olarak üzerime düşeni yapmaya gayret ettim. Kişisel hiç bir ihtirasım, çıkar hesabım olmadı. Tamamen belediyenin olanaklarını halktan toplumdan yana değerlendirmeye çalıştım. Bundan sonraki yaşamda bu bakışım asla değişmeyecek. 'Bireylere değil topluma hizmet' anlayışımız aynı şekilde devam edecek. Bu süreçte benimle çalıştığınız, alınteri döktüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Duygusal anlar

 

Başkan Selvitopu'nun ana hizmet binasındaki personel buluşmasında da duygusal anlar yaşandı. Başkan Selvitopu, Muzaffer İzgü Konferans Salonu'na girerken uzun süre ayakta alkışlandı. Başkan Selvitopu da sıcak ilgiye alkışlarıyla karşılık verdi. Daha sonra Başkan Selvitopu'nun 10 yıllık görev sürecinde çalışanlarla olan fotoğrafları, müzik eşliğinde dev ekrana yansıtıldı.

Duygulanan ve herkese destekleri, emekleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Selvitopu, “Sizlerin desteği olmasaydı bugünlere gelemezdik. Karabağlar Belediyesi'nin saygın, değer verilen bir belediye haline gelmesini birlikte başardık. O nedenle son derece mutluyum” dedi.

Geçen 10 yılda kentin baştan sona planlanlandığını hatırlatan Başkan Selvitopu, Nasreddin Hoca Çocuk Bilim Kültür Merkezi, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi, yüzme havuzları, semt merkezleri gibi tesislerden yüz binlerce insanın yararlandığını söyledi. Karabağlar Belediyesi'nin bundan sonraki süreçte birçok hizmeti kişilere bağlı olmadan kurumsal iradesiyle verebileceğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu çok önemliydi. Sizlerden istediğim işinizi layıkıyla yapmanız ve seçilecek belediye başkanına aynı şekilde yardımcı olmanız. Hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” diye konuştu.

Buluşmada çalışanlar Başkan Selvitopu'na çiçek vererek teşekkür etti ve tek tek vedalaştı.

 

.............

Top