Hızlı Menü X

Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat

Tarih: 08 Mart 2024, 16:41
Okunma: 229 Kez Görüntülendi

Karabağlar'da minik dostlara yeni evler


Karabağlar Belediyesi, ilçede yaşayan sokak kedilerinin daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda barınabilmesi için hazırladığı kedi evlerini, parklara yerleştirmeye devam ediyor.

Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından önceki yıllarda başlayan çalışmalar bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda sokak kedilerinin yoğunlukta olduğu bölgelere, talepler doğrultusunda kedi evleri konuluyor. Evlerin uygun noktalara yerleştirilmesi belediye ekiplerince sağlanıyor.

Birden fazla kedinin faydalanabileceği kedi evleri hem görsel hem de işlevsel olarak vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, sokakta zor koşullarda yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan can dostlarımızı unutmadıklarını vurguladı. Özellikle soğuk kış gecelerinde bu evlerin önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Ekiplerimiz bu evleri kalıcı şekilde yerleştiriyor. Görsel kirlilik yaratmamasına özellikle dikkat ediliyor. Karabağlar Belediyesi olarak can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Top