Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat

Sosyal Tesis Yarışması
Anasayfa > Yarışmalar > Sosyal Tesis Yarışması

UZUNDERE CEMEVİ SOSYOKÜLTÜREL MERKEZ ULUSAL MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI

Yarışmanın Adı

Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması

Yarışmanın Amacı “Karabağlar Belediyesi Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması” ile yarışmaya konu tasarım sorununun çözülmesi, bu bağlamda ekonomik, özgün ve nitelikli mimari yaklaşımların, işlevsel ve yenilikçi çözümlerin öne çıkarılması, doğaya saygılı, sürdürülebilir, çağdaş bir çevre ve mimari anlayışı ortaya koyan projelerin belirlenmesi, güzel sanatların teşviki, ilgili mesleklerin gelişmesi, mesleki etik değerlerin pekişmesi ve katılımcıların uluslararası rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.
Son Teslim Tarihi  19 Aralık 2017
DUYURU

UZUNDERE CEMEVİ SOSYOKÜLTÜREL MERKEZ ULUSAL MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİNİN 21. MADDESİ AŞAĞIDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE DÜZELTİLMİŞTİR.

 21. ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜLME ŞEKLİ VE YERİ

Yarışma sonuçlarının ilanından sözleşmenin imzalanmasına dek geçecek süre içinde idare ile 1.ödülün sahibi yarışmacı arasında doğabilecek anlaşmazlıklar nedeniyle anlaşma sağlanamaması halinde, idare uygun gördüğü takdirde ikinciliği kazanan tasarım sahibi ile görüşme yapmak suretiyle ikinci seçilen tasarımın uygulama projelerini aynı usulle yaptırabilir. Ödül alan projelere ait her türlü fikri haklarda, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri uygulanacaktır.


Resmi Gazete'nin 20 Ekim 2017 -Sayı:30216 ilanı ile duyurduğumuz  Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması'nın asli jüri üyesi ve jüri başkanı Nevzat Sayın görevinden kendi isteğiyle ayrılmış olup, 06/11/2017 tarihinde yapılan jüri toplantısında asli jüri üyeliğine Can Gündüz, jüri başkanlığına da Deniz Dokgöz atanmıştır.

 

 

Top