Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat


Ayni  Yardımlar

Medikal Araç Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşlara medikal araç (pediatrik, çocuk ve erişkin manuel, akülü sandalye, obezite sandalyesi, yürüteç, kanadyen, koltuk değneği vb.) sağlanmaktadır.

Bu hizmetten yararlanabilmesi için istenilen evraklar:

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Engelli Sağlık Kurulu Raporu/Reçete

Aşevi Hizmeti: 414 81 17
2015 yılından bu yana devam eden, Abdi İpekçi Mahallesi'nde başlayan Aşevi Hizmetiyle haftanın beş günü, günlük 250 kişilik yemek dağıtılmaktadır. Sosyal Destek Kartı almaya hak kazanıp, aş evinden yararlanması uygun görülen aileler bu hizmetten faydalanmaktadır. 

Odun Yardımı Hizmeti: 414 81 17
Sosyal Destek Kartı almaya hak kazanıp muhtaç olduğu tespit edilen ailelere Belediyemiz imkânları ölçüsünde dağıtım yapılmaktadır.        

 

Çamaşırhane Hizmeti: 414 81 13
İlçemizde yaşayan, çamaşır makinesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik bir hizmettir. İstenilen evraklar: Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve aile sicil beyannamesi, (varsa) engelli raporu.


Öğrenciye Kırtasiye Desteği:
Karabağlar İlçemizde bulunan okullar kanalı ile ilk okul birinci sınıfa başlayan çocuklara kırtasiye desteği verilmektedir. 

   

   

İftar Sofraları Hizmeti:

Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız ile dayanışmayı sağlamak amacıyla ilçemizin çeşitli semtlerinde iftar sofraları kurulmaktadır. 

    

 

Top