Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat


Taziye Hizmetleri

Taziye Evi: 414 81 27
Vefat eden vatandaşlarımızın ailelerinin, başsağlığı ve taziye ziyaretlerini kabul ettiği bir mekan olan taziye evi, bir aileye en fazla üç gün için tahsis edilmektedir. Vefat tarihi itibariyle 10 gün içinde ölüm raporu ve nüfus cüzdanı ile müracaat eden herkesin faydalanabileceği taziye evi, 2016 yılında hizmete başlamıştır. 

Taziye Ziyareti: 414 81 27

Taziye ziyaretleri, ilçemiz sınırlarında yaşarken vefat eden vatandaşlarımızın evlerine yapılan bir başsağlığı ziyaretidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğünden her gün gelen vefat listelerine göre belirlenen tüm adreslere (muhtaçlığına bakılmaksızın) sıra ile içinde çay kahve ve şeker bulunan bir taziye paketi eşliğinde iki personel giderek Belediye Başkanımızın taziye dileklerini iletmektedir.

Taziye Aracı – 414 81 27
Bünyemizde bulunan iki adet taziye aracı ile ilçemiz sınırlarında vefat eden vatandaşlarımızın cenaze törenleri için ibadethanelere (cami, cemevi) gidilerek çay, kahve ve meyve suyu verilmektedir. Taziye hizmetleri birimini telefonla arayarak talep edilen taziye aracı, aracın uygunluk durumuna göre yönlendirilmektedir. 

Taziye İçin Masa Sandalye Desteği Hizmeti: 414 79 23
Vefat eden vatandaşın ailesinin, vefat tarihi itibariyle 10 gün içinde ölüm raporu ve nüfus cüzdanı ile müracaat etmesi halinde, ailelere en fazla yedi gün kullanılmak üzere masa ve sandalye desteği verilmektedir(Taziye evine yakın adresler hariç).

Yenidoğan Seti

 

Belediyemiz 26 Kasım 2018 tarihi itibariyle “Hoş geldin Bebek” projesi kapsamında bebek bakım seti dağıtmaya başlamıştır. Şartsız koşulsuz herkesin yararlanabileceği bu hizmet için

  • Karabağlar İlçe sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
  • Bebeğin 0 – 3 aylık olması,
  • Anne ya da babadan herhangi birisinin kimliği ve bebeğin kimliği ya da doğum kağıdı ile

Müracaat etmesi gerekmektedir.

  

Top