Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat


Sıfır Atık Projesi Kapsamında; Belediye Ana Hizmet Binamızda görev alan personellerimize yönelik, atıkların kaynağında ayrımının yapılması amacıyla, tüm müdürlüklere en az ikili olarak ayrım yapılmak üzere iç mekân biriktirme ekipmanları yerleştirilmiştir.

İkili olarak ayrımda; 1 adet geri dönüşemeyen atık kutusu yer alırken, 1 adet kutuda sadece geri dönüştürülebilir (cam, kağıt plastik, metal) kutu yerleştirilmiştir. Ayrıca yurttaşlarımızın atıklarını ayrı olarak atabilmeleri amacıyla koridorlarımıza da 6’lı ayırma sistemi yerleştirilmiştir. Cam, Kağıt, Plastik, Metal, Maske ve Eldivenler, Atık Pil, Geri Dönüşmeyen Atık ekipmanları yerleştirilmiştir.

Müdürlüklerden çıkabilecek atıklar analiz edildiğinde; Sağlık işleri müdürlüğüne tıbbi atık biriktirme ekipmanı, atık ilaç biriktirme ekipmanı  ve poşeti verilmiştir. Ayrıca Bilgi işlem müdürlüğüne elektrik elektronik atıklar için ekipman yerleştirilmiştir. Hizmet binamız tümünde masa altlarında yer alan çöp kutuları kaldırılmıştır. Atıkların kaynağında ve doğru bir şekilde atılması için tüm müdürlüklerden en az 1 Sıfır atık sorumlusu personel talep edilmiştir.

 26.05.2022 tarihinde İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından ana hizmet binamız için başvurusunu yaptığımız Sıfır Atık Belgemiz onaylanmıştır.

 

Ana Hizmet Binamızda Yerleştirilen Ekipmanlar;

Top