Hızlı Menü X

Arkaplan Rengi

Linklerin Altını Çiz

Linkleri Belirginleştir

Ayarları Sıfırla

Kapat


ÖZKAN GÖZCÜ

ZABITA MÜDÜRÜ 

 

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Koronavirüs Salgını nedeniyle birçok işyeri kapatılmış, sokağa çıkma yasağı uygulanmıştır. Bu dönemde sokağa çıkma yasağında açık olan işyerleri uyarılarak kapatılmıştır. Pazaryerleri girişlerinde maske dağıtımı sınava giren öğrencilere maske dağıtımı yapılarak, sokağa çıkma kısıtlaması olan vatandaşlarımız  65 yaş üzeri vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçları için Belediyemizde oluşturulan Ekiple birlikte ihtiyaçları karşılanmıştır

Ayrıca Genelgeler ile istenen belirli faaliyet kodlarındaki denetimler yapılarak İSDEM (İlçe Salgın Denetim Uygulamasına) yapılan denetimler işlenmiş konu pandemi boyunca takibimiz altında olup gerekli raporlamalar ilgili yerlere iletilmiştir.


Pazaryerleri ve sınav salonlarında Maske Dağıtımı

 

   Doğal Afetlerde “Deprem, Sel” öncelik olarak emniyet alanları oluşturularak vatandaşlarımızın sorunlarını çözümlenmesine yardımcı olundu.

 İlçemiz hudutları dahilinde bulunan Ali Rıza Avni Bulvarı, Gürsel Aksel Bulvarı, Mehmetçik Bulvarı, Hasan Tahsin Caddesi, Mızraklı Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi, İnönü Caddesi, Yeşillik Caddesi, Eskiizmir Caddesi, Saim Çıkrıkçı Caddesi, Erdal Yaklav Caddesi, Polat Caddesi, Ordu Caddesi ile diğer Cadde ve Sokaklarda Ekiplerimizce işgal ve seyyar satıcılık ile ilgili
faaliyetlerin önlenmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır.

İlçemiz sınırları dahilinde bulunan Bozyaka Cuma, Bozyaka Salı, Esendere, Eskiizmir, Günaltay, Yunus Emre Cumartesi, Çarşamba,  Pazartesi, Kooperatifevleri, Limontepe, Vatan Salı  Perşembe, Yeşilyurt  ve Uzundere Yurtoğlu,Yaşar Kemal Mah. Pazar Tezgahları kontrol altına alınmıştır. Semt pazarlarında gerekli önlemler alınarak nizam ve intizam sağlanmış, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışveriş yapmalarına olanak sağlanmıştır. Ayrıca yeni açılacak olan Kibar Mahallesi Kapalı Pazar yerinde çalışmalarımız devam etmektedir. HES kodu sorgulama ateş ölçme, barikatlar ile çevrelendi Pazar yerlerinde giriş çıkışlar kontrol altına alındı.

 İlçemiz hudutları dahilinde bulunan Kağıt Toplama yerleri tespit edilip ortak çalışma ile malzemeler teslim alınıp Geri Dönüşüm Merkezine teslim edilmiştir.

Ekiplerimizce yapılan denetimler sırasında yasak yerlere inşaat atıklarını yapan kişilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41/4 maddesine istinaden cezai işlem uygulanarak molozlar kaldırtılmıştır. Ekiplerimizce ilçe sınırlarımızda yapılıp İnşaatlar denetlenerek, 3194 Sayılı İmar Kanununa göre gerekli güvenlik önlemlerinin alınması sağlanmıştır.

2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’nun 5259 sayılı yasa ile değişik 8.Maddesinin (a) bendine göre Kaymakamlık Makamının Oluru ile geçici olarak kapatılmasına karar verilen işyerleri mühürlenmiştir. Ekiplerimizce yapılan denetimlerde 2005/9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde ruhsat kriterlerini yitiren işyerlerine rapor düzenlenerek, ruhsat iptali için ilgili Müdürlüğe bildirilmiştir.

Ekiplerimizce yapılan çalışmalarda Belediyemizden izin almadan asılan afiş, pankart ve benzeri materyaller toplattırılmış olup, bunları izinsiz olarak asanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 42/1 ve 42/2 maddelerine göre cezai işlemler uygulanmıştır.materyaller toplattırılmış olup, bunları izinsiz olarak asanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 42/1 ve 42/2 maddelerine göre cezai işlemler uygulanmıştır.

Ekiplerimizce yapılan kontrollerde Hurda araçlar metruk evler hakkında rapor düzenlenerek ilgili bilgileri alınarak kaldırılması sağlanmıştır. Ekiplerimizce yapılan denetimler sırasında şahıslara ait araçlar çevre düzeni ve estetiğini bozan işgaller kaldırtılmıştır.

Ekiplerimizce yapılan denetimlerde Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı süresince yasak yerde kurban satışı ve kesimi yapan kişilere gerekli cezai işlemler uygulanmıştır. Ramazan Bayramında gerekli denetimler ayrıca yapılmıştır.

 Ekiplerimizce yapılan denetimlerde 2005/9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde ruhsat kriterlerini yitiren işyerlerine rapor düzenlenerek, ruhsat iptali için ilgili Müdürlüğe bildirilmiştir

 Ekiplerimizce yapılan kontrollerde görülen aksaklıklar hakkında Rapor düzenlenerek ilgili kurum ve birimlere bildirilmiştir. 

 

Anma Törenlerinde ve resmi bayramlarda huzura çelenk sunma faaliyetlerinde görev alınmıştır.

                      

Yeni Zabıta Alımları yapılmış olup Karabağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kadrosunda görev yapan memur adayı personele, hazırlayıcı uzaktan eğitimler yapılmıştır.

   

Top